KONFERENCJA REALIZOWANA W RAMACH PROGRAMU WROCŁAWSKIE KONFERENCJE NAUKOWE FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW MIASTA WROCŁAWIA
RELACJA Z AMM 2019
W dniach 18 – 19 września we Wrocławiu odbyła się trzecia edycja Additive Manufacturing Meeting (AMM), międzynarodowej konferencji użytkowników technologii przyrostowych (AM).
Tematy wystąpień obejmą najnowsze przykłady wdrożeniowe technologii Additive Manufacturing w praktyce przemysłowej, przedstawią najnowsze trendy, kierunki rozwoju oraz wskażą obecne miejsce technologii przyrostowych w procesach produkcyjnych.
AM W MEDYCYNIE
badania, implanty, stosowanie
Medycyna to obszary w których rozwój AM jest szczególnie widoczny. Wystąpienia obejmą przykłady aplikacji AM skierowane do obecnych oraz przyszłych użytkowników technologii w zastosowaniach medycznych w szczególności stomatologii i chirurgii rekonstrukcyjnej.
AM W BADANIACH
materiały, proces, kontrola jakości
Sekcja tematyczna obejmuje m. in. optymalizację procesów wytwórczych, rozwój nowych materiałów, analizy numeryczne, symulacje, projektowanie pod kątem AM oraz tematy związane z rozwojem obróbki po-procesowej, kontroli jakości oraz monitoringu procesów AM.
ORGANIZATOR
O NAS
Jednostka badawcza CAMT-FPC (Centre for Advanced Manufacturing Technologies – Fraunhofer Project Center CAMT-FPC) powstała w 2008 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej i wchodzi w skład międzynarodowego Centrum Badawczego Fraunhofer Project Center (FPC) utworzonego razem z Fraunhofer Geselschaft z Drezna w obszarze technologii laserowych i przyrostowych. Wspólnie z zagranicznymi partnerami naukowymi, a także polskimi i zagranicznymi firmami z branży motoryzacyjnej, lotniczej oraz medycznej i farmaceutycznej prowadzimy badania w obszarze projektowania, rozwoju i aplikacji technologii laserowych, przyrostowych, specjalistycznych i hybrydowych. Nasze centrum może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarze technologii przyrostowych.