Additive Manufacturing Meeting (AMM) to międzynarodowa konferencja poświęcona wytwarzaniu addytywnemu, łącząca najnowsze osiągnięcia naukowe z praktycznymi rozwiązaniami przemysłowymi i medycznymi.
Kiedy
4-5 czerwca 2025
Miejsce
Budynek H-14
wyb. Stanisława Wyspiańskiego 40
Wrocław
Organizator
Politechnika Wrocławska
PROGRAM AMM2025
Poznaj szczegółowy harmonogram konferencji Additive Manufacturing Meeting (AMM) 2025! Sprawdź, jakie sesje naukowe, prezentacje ustne, sesje plakatowe oraz wydarzenia networkingowe przygotowaliśmy na tegoroczną edycję. Program obejmuje wystąpienia ekspertów z branży przemysłowej i medycznej, innowacyjne tematy z zakresu druku 3D oraz specjalną sesję plakatową dla młodych naukowców. Zaplanuj swój udział i bądź na bieżąco z najważniejszymi punktami konferencji
Rejestracja na Additive Manufacturing Meeting (AMM) 2025 jest już otwarta. Wczesna rejestracja jest dostępna do 30 kwietnia 2025 r., natomiast standardowa rejestracja jest otwarta od 12 maja 2025 r., aż do zapełnienia wszystkich miejsc. Opłata rejestracyjna obejmuje dostęp do wszystkich sesji, lunchów, przerw kawowych i wydarzenia networkingowego.
Zastosowania metod wytwarzania przyrostowego w różnych branżach.
MATERIAŁY
Nowe materiały i technologie materiałowe w wytwarzaniu przyrostowym.
OPROGRAMOWANIE
Rozwiązania i kierunki rozwoju oprogramowania wspomagającego wytwarzanie przyrostowe.
PROJEKTOWANIE
Techniki i optymalizacja procesów projektowania komponentów do wytwarzania przyrostowego.
PLANOWANIE I MONITOROWANIE PROCESÓW
Optymalizacja procesów oraz monitorowanie procesu wytwarzania przyrostowego w produkcji.
POST-PROCESSING
Techniki i wyzwania w obróbce i wykończeniu komponentów po wytwarzaniu przyrostowym.
ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
Zastosowanie technik przyrostowych w kontekście zrównoważonego rozwoju, minimalizacja odpadów i recykling.
INNOWACJE
Innowacyjne podejścia i technologie w obszarze technologii przyrostowych.
PARTNERZY AMM2025
PARTNER MEDIALNY AMM2025
PATRONAT HONOROWY
RELACJA Z AMM 2023
W dniach 20 – 21 czerwca we Wrocławiu odbyła się czwarta edycja Additive Manufacturing Meeting (AMM), międzynarodowej konferencji użytkowników technologii przyrostowych (AM).
Zespół Technik Przyrostowych i Badań Materiałowych (AM&M) działa na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej i jest interdyscyplinarną grupą badawczą, w skład której wchodzą specjaliści z zakresu technik wytwarzania, materiałoznawstwa, projektowania oraz metod pomiarowych.
Działalność Zespołu obejmuje realizację szerokiego zakresu projektów naukowych oraz wdrożeniowych na poziomie krajowym i międzynarodowym, zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z partnerami w ramach konsorcjów. Zespół AM&M upowszechnia zdobytą wiedzę poprzez publikacje w renomowanych czasopismach naukowych, zgłoszenia patentowe oraz wdrażanie opracowanych rozwiązań w praktyce przemysłowej.